Már a pásztói északi iparterület ünnepélyes átadásán is jelent voltak az ICS Magyarország Kft. képviselői, akik az első betelepülő vállalkozás lesznek. A cég kisvállalkozás, 10 éve működik Budapesten, most Pásztón hozzák létre második telephelyüket. A veszélyesnek nem minősülő hulladékok egy adott részterületére specializálódtak: a kábelhulladékokra.
Átadták Pásztó új iparterületét – 3060.hu
Átadták az új pásztói északi iparterületet csütörtökön, tíz hektár áll a betelepülni szándékozó vállalkozások rendelkezésére.
Sportbarátok körében ismerős lehet a cég tulajdonosa és ügyvezetője: a vállalkozást a korábban a magyar válogatott tagjaként vízilabda világbajnoki címet is szerző Zsoldos-Rédei Kata irányítja. A 3060.hu-nak cégükről azt mondta: 2013-ban kezdtek hulladékgazdálkodással foglalkozni, budapesti telephelyüket mostanra kinőtték és új, vidéki helyszínt kerestek a bővüléshez. A fővárosban mintegy 15 főt foglalkoztatnak, a pásztói egységet is ilyen méretűre tervezik első körben. Helyi vagy környékbeli munkavállalókat kívánnak majd foglalkoztatni, de hogy a termelés mikor indulhat be, azt még sok tényező befolyásolja. A szükséges terület bérleményként már a birtokukban van, de hosszútávú céljük meg is vásárolni azt.
Zsoldos-Rédei Kata kiemelte: úgy érzi, a szegmens vállalkozásaihoz képest különös figyelemmel vannak a transzparens működésre, minden információ megtalálható róluk egy gyors internetes kereséssel. Ez valóban így van: a fővárosi, Jászberényi úti telephelyükön végzett tevékenységükhöz kapcsolódó minden engedélyt teljes terjedelmében vizslathatnak az érdeklődők.
Mint az ügyvezető a hulladékfeldolgozást általánosan övező “kételyekre és fenntartásokra” vonatkozó kérdésünkre reagálva hozzátette: napi jelentésköteles vállalkozásként nincs mit titkolniuk.
Zsoldos Rédei Kata azt is kiemelte: cégük nem lakossági MÉH-telep, partnereik vállalkozások, a tevékenységüket pedig zárt térben végzik.
Így működnek
Az ICS Magyarország Kft. honlapján elérhető leírás szerint a beérkező elektronikai és elektromos hulladékokból a hulladékfeldolgozó gépsor a fémeket tisztán elválaszthatóvá teszi a kevert műanyagoktól. A gépkezelői válogatás után a hulladék anyagot 15 milliméteres szemcseméretre őrlik. Ezt a darálékot először automata mágneses szeparátorok segítségével szintén egy gép vasmentesíti, a már vasmentes őrleményt a késes daráló 4 milliméteres szemcseméretre őrli, végül levegős rendszeren keresztül újabb malomba szállítja.
Itt egy kompakt gép tovább aprítja a vegyes darálékot, végül a szeparátor asztalon megtörténik a műanyag és a fém részecskék elválasztása. A rendszer beépített elszívóval rendelkezik, ami műanyag zsákokba gyűjti a feldolgozás folyamán keletkező port. A berendezés a legkorszerűbb technológiai előírások alapján készül, környezet- vagy munkakörnyezet-károsító hatása nincs. A rendszer végtermékeként minimum 98 százalékos tisztaságú réz granulátumot állítanak elő, meglévő telephelyükön havonta 150 tonna rézkábelt dolgoznak fel.