A salgótarjáni, baglyasaljai származású Pándy Piroska opera-és operetténekesnő és Banda Ádám hegedűművész Nógrád megye újdonsült díszpolgárai, mindketten a legmagasabb magyarországi zeneművészeti elismeréssel, a Liszt Ferenc Díjjal is kitüntetett művészek. A Nógrádi Megyenapon Barnáné Zsilyák Ildikó, Pásztó alpolgármestere és Barna István, a szomszédos Csécse polgármestere is elismerésben részesültek.
Az elismeréseket a múlt szombaton Nógrád községben megrendezett Megyenap ünnepi közgyűlésén adták át, Banda Ádám személyesen vette át a díjat, míg Pándy Piroska betegsége miatt nem tudott részt venni az ünnepségen. A méltatás szerint Pándy Piroskának és Banda Ádámnak is a Nógrád megyéhez kötődő jelentős eredményt hozó munkájáért és példamutató emberi magatartásáért adományozta a Nógrád Megye Díszpolgára Kitüntető Címet a Nógrád Megyei Önkormányzat Közgyűlése.
Pándy Piroska 1962-ben születetett Salgótarjánban, a baglyasaljai városrészben, pályafutása 1986-ban, a Fővárosi Operettszínházban indult. Munkássága alatt számtalan szakmai elismerésben részesült, lokálpatrióta érzelmeit, önzetlen segítőkészségét tükrözi a több mint 2000 jótékonysági koncert, melyet pályafutása során adott szeretett közönségének.
Banda Ádám 1986-ban született Balassagyarmaton, 13 évesen nyert felvételt a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Rendkívüli Tehetségek osztályába, jelenleg az intézmény vonóstanszékének egyetemi adjunktusa. A hegedűművész a világ számos pontján adott már koncertet, többek közt Kanadában, az Egyesült Államokban, Oroszországban, Japánban, Kínában, Dél-Koreában és Vietnamban, de az európai kontinens legjelentősebb koncerttermeiben is szólóestek sorát jegyzi eddigi pályafutása során.
A fenntartható fejlődésben áll Nógrád megye jövője Skuczi Nándor szerint
A fenntartható fejlődésben és a felsőoktatás fejlesztésében áll Nógrád megye jövője – mondta Skuczi Nándor, a Nógrád Megyei Önkormányzat Közgyűlésének elnöke a XVI. Nógrádi Megyenapon.
Számos megyei elismerést átadtak a megyenapon
A XVI. Nógrádi Megyenap alkalmából tartott ünnepi közgyűlésen az idei megyei elismeréseket is átadták. A megyei szociális ellátás és igazgatás területén nyújtott kimagasló munkájáért Salkaházi Sára Díjat vehetett át László Ferencné, a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság igazgatóhelyettese és Kaliczka Bernadett, a Dr. Göllesz Viktor Rehabilitációs Intézet és Ápoló Gondozó Otthon munkatársa.
A közoktatás területén kifejtett kiemelkedő nevelő-oktató tevékenysége elismeréséül Veres Pálné Díjat adományoztak Juhász Gábornénak, a Mátranováki Általános Iskola intézményvezetőjének, valamint Filkor Lajosnak, a Közép-magyarországi Agrárszakképzési Centrum Lipthay Béla Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium igazgatójának.
Nógrádikum lett a Bányászati Kiállítóhely és a József Attila Művelődési és Konferencia Központ – 3100.hu
A szombaton Nógrád községben megrendezett 16. Nógrádi Megyenap ünnepi közgyűlésén többek között átadták a Nógrádikum díjakat és a Nógrádikum különdíjat – utóbbit idén a salgótarjáni Bányászati Kiállítóhelynek ítélte oda a Nógrád Megyei Értéktár Bizottság.
A megye egészségügyi ellátása érdekében végzett kiemelkedő munkájáért Perliczi János Díjban részesült az Országos Mentőszolgálat Nógrád Megyei Szervezete, illetve Dr. Lendvai László, a balassagyarmati Városi Kórház Fül-orr-gégészeti főorvosa. Nógrád Megyei Nemzetiségekért Díjat vehetett át Botos Sándor, Karancsalja Roma Önkormányzatának elnöke, valamint Ivanicsné Hugyecz Mária, a bánki szlovák nemzetiségi önkormányzat elnöke.
Nógrád Megye Sajtó Díját a Kelet-Nógrádból tudósító Concrete Média Kft. munkatársai vehették át. Nógrád Megye Gazdaságáért Díjat adományoztak Márkus Pál diplomás vízellátási-csatornázási mérnöknek, a Márkus és Társa Mérnöki Szolgáltató Bt. tulajdonosának, valamint Szántó Csabának, az OTYS Úttechnika Kft. ügyvezető igazgatójának. A Szondi György Díjat idén a Balassagyarmati és a Bátonyterenyei Rendőrkapitányságnak ítélték oda.
A megye érdekében kifejtett kiemelkedő sportmunkájáért Bérczy Károly Díjjal ismerték el a Salgótarjáni Strandépítők Kézilabda Clubot, valamint ugyancsak ezt a díjat adományozták Klinger Attilának, a BSE Palóc Farkasok Utánpótlás Sport Egyesület elnökének. A közéletben elért teljesítményéért Szontágh Pál Díjat vehetett át Altsach Ignác, Szendehely polgármestere, illetve Barna István, Csécse polgármestere.
Latorcai Csaba a megyenapon: a cél, hogy Magyarország a legélhetőbb uniós országok közé kerüljön
A kormány célja, hogy úgy fejlessze az ország megyéit, hogy a helyi igényeknek megfelelően, együttműködésben az ott élőkkel, Magyarország 2030-ra az Európai Unió öt legélhetőbb tagállama közé kerüljön – mondta Latorcai Csaba.
Átadták a Nógrád Megyéért Díjakat
A XVI. Nógrádi Megyenapon átadták a Nógrád Megyéért Díjakat is, melyet azok az egyének, közösségek érdemelnek ki, akik sikeres tevékenységükkel hozzájárultak szűkebb régiónk fejlődéséhez.
a berceli származású Budai László, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsának tagja; Csépéné Maczonkai Judit, a bátonyterenyei BENU gyógyszertár vezetője, valamint Haralambeasz Zsuzsanna, a Nyugat-Nógrád Térségfejlesztő Nonprofit Kft. ügyvezetője.
Szintén Nógrád Megyéért Díjban részesült Járja Ferenc nyugdíjas tűzoltó; a Jobb Jövő Kulturális és Szabadidő Egyesület; Kiss Józsefné, a ceredi Id. Szabó István Általános Iskola intézményvezetője; Lehel Zoltán, a Magyar Közút Nonprofit Zrt. Nógrád Megyei igazgatója; Lehoczki Szabolcs, Piliny polgármestere, valamint Oravecz Roland, Bárna első embere is.
Nógrád Megyéért Díjat ítéltek oda Tatár Csabának, aki 2007-2016 között az önkormányzati tulajdonú Salgó Vagyon Kft. ügyvezető igazgatója volt; Vas Ágnesnek, a balassagyarmati Madách Imre Városi Könyvtár Helytörténeti Gyűjtemény vezetőjének, a Balassagyarmati Honismereti Híradó szerkesztőjének; valamint Filippo Capelluponak, Nógrád megye testvérrégiójának, az olaszországi Calabria régió és Catanzaro provincia turisztikai, idegenforgalmi, ifjúsági- és sport képviselőjének.